İstanbul Avukat

İstanbul Avukat 1

İstanbul avukatları İstanbul Barosuna bağlı şekilde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Baroları  avukatların meslek örgütü olarak tanımlayabiliriz. Avukatların disiplin vb. işlemleri de yine barolar tarafından  yürütülür. Türkiye’de her ilde bir baro bulunmaktadır. Tüm barolarda Türkiye Barolar Birliği’ne bağlıdır.

İstanbul Barosu avukat sayısı olarak Türkiye’de en çok avukata sahip barodur. 2019 yılı itibariyle İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 46.052’dir.  İstanbul avukatları hukuk büroları da İstanbul ilinde bulunmaktadır. İstanbul Barosu avukatları cep telefonlarına İstanbul Barosu’nun web sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Tüm avukatlar bulundukları illerdeki baroya kayıtlıdır. Baro levhasından avukatların iletişim bilgilerine ulaşılabilir.

Örneğin İstanbul avukatlarının iletişim numaraları için İstanbul Baro Levhası üzerinden avukat adı ve soyadını yazarak ulaşabilirsiniz. İstanbul avukatlarının çalışma alanları da farklılık gösterebilir. Örneğin sadece boşanma ya da sadece ceza davaları alanında faaliyet gösteren hukuk büroları olduğu gibi birçok alanda faaliyet gösteren hukuk büroları da olabilir.

Ankara Avukat

Ankara avukatları Ankara Barosuna kayıtlıdır. Ankara Barosuna bağlı olarak hizmet veren avukatların hukuk büroları da Ankara ilimizde bulunmaktadır. Ankara Barosu’da Türkiye Barolar Birliği’ne bağlıdır. Ankara avukatları iletişim bilgilerine Ankara Baro levhası üzerinden ulaşılabilmektedir. Barolar tavsiye niteliğinde ücret çizelgeleri de düzenlemektedir.